Technologie i rozwiązania

Dlaczego właśnie Resalta Luneos?

Neutralność technologiczna

Współpracujemy z wieloma producentami używając różnych technologii, wobec czego zapewniamy klientom najlepszy dostępny sprzęt dopasowany do ich szczególnych potrzeb.

Innowacja

Innowacje mają kluczowe znaczenie dla oferty, którą proponuje Resalta Luneos. Nasze rozwiązania są dostosowane do każdego projektu z osobna, z wykorzystaniem najnowszych technologii i zasobów, aby zapewnić najlepsze rozwiązania i sprostać największym wyzwaniom.

Niezależność

Resalta Luneos ma silne poparcie w latach doświadczenia oraz wiedzy specjalistycznej, utrzymując przy tym elastyczne i responsywne podejście. Nasza niezależność pozwala nam szybko i wydajnie odpowiadać na potrzeby naszych klientów, zapewniając każdemu z nich indywidualne rozwiązania.

Energooszczędność
Energooszczędność
Odnawialne źródła energii
Odnawialne źródła energii
Duże projekty ciepłownicze i energetyczne
Duże projekty ciepłownicze i energetyczne
Finansowanie
Finansowanie

Energooszczędność

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy pomóc naszym klientom osiągnąć wyższą energooszczędność. Zależą one od ich zapotrzebowania na energię oraz jej konsumpcji, priorytetów, jak i głównej działalności. Poniżej znajduje się niepełna lista podstawowych kroków, które w wielu przypadkach mogą zostać podjęte.

Doradztwo energetyczne

Przeprowadzane przez nas audyty identyfikują potencjał energetyczny oraz służą jako podstawa do podjęcia świadomej decyzji w związku z krokami, które mogą zostać podjęte aby zwiększyć energooszczędność. We wszystkich działaniach wskazujemy oszczędności na kosztach energii, wymaganą kwotę inwestycji (finansowaną przez Resalta Luneos), okres zwrotu oraz możliwość uzyskania dostępnych dotacji.

Zarządzanie energią

Wprowadzenie systemów zarządzania energią pozwala klientom kontrolować i zarządzać konsumpcją energii. Jest to miara, która daje nam prosty i przejrzysty wgląd we wszystkie przepływy energii oraz finansów w czasie rzeczywistym. Automatyczne zbieranie i przetwarzanie danych zwiększa niezawodność i jakość systemów zarządzania energią, co w konsekwencji skutkuje wydajniejszym zużyciem energii.

 Termiczne i elektryczne sposoby oszczędzania

W wielu przypadkach możemy osiągnąć do 50% więcej oszczędności na energii elektrycznej oraz zredukować koszty utrzymania poprzez wymianę przestarzałego sprzętu technologicznego.
Oprócz wymiany kotłów, agregatów chłodniczych i innych urządzeń na bardziej energooszczędną technologię, następujące rozwiązania pozwalają dodatkowo obniżyć koszty:

  • ulepszony system pomiaru i rozliczeń
  • kompensacja mocy biernej
  • eprowadzenie nadzoru i regulacja szczytowej mocy energii elektrycznej
  • rnergooszczędne oświetlenie
  • akumulacja energii chłodzenia
  • wykorzystanie ciepła odpadkowego
  • izolacja termiczna budynków
  • wymiana okien i drzwi na bardziej energooszczędne
  • automatyczna regulacja temperatury w obiektach, zgodnie z konkretnymi potrzebami

Realizacje

Alkaloid / Energy Audit – Macedonia

Alkaloid is a leader in the European pharmaceutical industry, and one of the largest companies in Macedonia.

Mora Moravia – Czech Republic

Mora Moravia, located in Olomouc, produces stoves under the brand name Mora, and is a well-established brand in Central and Eastern Europe.

Serdika - Bulgaria

Serdika is one of the largest trade centers in Bulgaria with over 210 stores and restaurants, and is certified as a sustainable building.

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii są podstawą tego co robimy i głównym elementem większości naszych rozwiązań. Poniżej znajduje się podsumowanie niektórych źródeł energii odnawialnej najczęściej stosowanych w projektach Resalta Luneos.

Biomasa

Biomasa jest odnawialnym i neutralnym dla CO2 źródłem energii, które umożliwia samowystarczalność energetyczną. Biorąc pod uwagę koszty energii, przejście na biomasę może wygenerować znaczne oszczędności w porównaniu do innych form ogrzewania, jak również jest szczególnie przydatny dla firm, które potrzebują ogrzewania całorocznego.

Kotły na biomasę szczególnie dobrze nadają się do obiektów przemysłowych, domów spokojnej starości, szkół, przedszkoli, hoteli oraz obiektów sportowych. Instalując systemy zasilane biomasą możemy łatwo zapewnić oszczędności finansowe i zredukować wpływ na środowisko.

Energia słoneczna

Panele słoneczne wykorzystują promieniowanie słoneczne i zmieniają je w użyteczne ciepło. Ciepło to jest przechowywane w zbiornikach i jest dostępne do ogrzewania budynków lub urządzeń sanitarnych. Oprócz korzyści finansowych, panele słoneczne mogą znacząco zredukować ślad węglowy, mimo że najlepiej sprawdzają się w regionach, gdzie słoneczna pogoda występuje bardzo często.

 


Pompy ciepła wykorzystujące energię z otoczenia

Instalacja pomp ciepła w celu ogrzewania budynków i ciepłej wody sanitarnej umożliwia oszczędności z wykorzystaniem różnych rozwiązań, zależnie od nośnika o którym mowa.
Pompy ciepła mogą znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania budynków stanowiąc jednoczenie odnawialne źródło energii. Jeśli zastosowane są odwracalne pompy ciepła, może wtedy nastąpić chłodzenie. Dla jednoczesnego ogrzewania i chłodzenia używamy wysokowydajnych pomp ciepła.

Kogeneracja ciepła i energii

Istnieje specjalistyczny sprzęt, który wykorzystuje paliwo takie jak biomasa, do generowania energii cieplnej i elektrycznej w tym samym czasie, co dla wielu klientów czyni je wysoce wydajnym rozwiązaniem. Jednostki kogeneracyjne mogą obejmować małe, zapewniające energię domom opieki, oraz elektrownie zasilające całe społeczności.

Realizacje

Eltid Tannery, Resalta

Eltid Tannery – Serbia

The client was using biomass as an energy source but for a much smaller energy output. Due to a big increase in production the client’s energy requirements went up. 

Sava Hoteli, Moravske Toplice Terme 3000, Resalta

Sava Hoteli, Moravske Toplice Terme 3000 – Slovenia

The Terme 3000 Moravci spa is situated above the underground spring MT1, water from which is used to fill the thermal pools open to the guests. 

Dobropolje Elementary School, Resalta

Dobropolje Elementary School – Slovenia

The municipality was using two expensive and inefficient crude oil boilers to heat the elementary school and one kindergarten (2 x 230 kW). The schools use 300 MWh annually.

Duże projekty ciepłownicze i energetyczne

Oprócz projektów dotyczących efektywności energetycznej, Resalta Luneos opracowuje i realizuje także projekty w zakresie zrównoważonej produkcji energii na dużą skalę, powszechnie przekraczające moc 5MW.

Biogas

Oprócz projektów dotyczących efektywności energetycznej, Resalta Luneos opracowuje i realizuje także projekty w zakresie zrównoważonej produkcji energii na dużą skalę, powszechnie przekraczające moc 5MW.

Gaz wysypiskowy

Projektujemy, budujemy, utrzymujemy i obsługujemy elektrownie energii odnawialnej dla obiektów w pobliżu wysypisk śmieci. Te projekty energii odnawialnej bezpiecznie kierują gaz wysypiskowy przez studnie wydobywcze i doprowadzają go do instalacji wysypiskowej gazu. Następnie, jest on oczyszczany przez wyspecjalizowane silniki, które przekształcają gaz w energię do wykorzystania przez zakład i, w wielu przypadkach, pobliską społeczność.

 


Kogeneracja ciepła i energii

Resalta Luneos pomaga klientom i społecznościom wykorzystać potencjał energii z biomasy, budując obiekty energetyczne i kogeneracyjne, które czysto spalają odpady odnawialne, aby napędzić specjalistyczne silniki wytwarzające energię i ciepło.

Pompy ciepła na dużą skalę

Moc cieplna rzek, studni i innych podziemnych zbiorników wodnych może być wykorzystana do produkcji ciepła dla konsumentów w miastach, ciepłownictwa i klientów prywatnych.

Realizacje

Oberon – Bulgaria

Oberon-H Ltd is one of the first food industry companies in Bulgaria for importing, packaging and trading pulses and honey. The product portfolio of the company includes a wide range of products including jams, sauces, preserves etc.

Slatina, Resalta

Slatina CHP – Croatia

The Slatina project was launched to build a cogeneration heat and power plant that runs on biomass. It will be located in the northern part of Croatia in the Slatina municipality. 

Finansowanie

Zrównoważony rozwój i energooszczędność są powszechnie rozpoznawalne jako zasady, które firmy i instytucje publiczne wpisują w swoje długoterminowe strategie i cele. Pomimo tego, że często brakuje im know-how, aby wdrożyć i zrealizować projekty energooszczędne, wielu naszym klientom brakuje również funduszy, które można przeznaczyć na ten konkretny cel. Dlatego właśnie mamy dwa modele finansowania, jeden dla sektora prywatnego a drugi dla sektora publicznego, które stosujemy w każdym projekcie, upewniając się, że nie nasi klienci nie wydadzą na to ani grosza.

Model ESCO 

Pojęcie ESCO oznacza przedsiębiorstwo usług energetycznych. Model ten umożliwia firmom takim jak Resalta Luneos świadczenie usług energetycznych bez inwestycji kapitału klientów w projekty.

Stosując  model ESCO przeprowadzamy audyt energetyczny twoich obiektów, proponujemy rozwiązanie, wdrażamy je, obsługujemy i utrzymujemy, lecz co najważniejsze zajmujemy się finansowaniem a ty możesz skupić się na prowadzeniu swojego biznesu. Gwarantujemy rezultaty, a klienci opłacają nas z uzyskanych oszczędności.

Dowiedz się więcej o modelu ESCO >>

 

 Partnerstwo publiczno-prywatne

Partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) jest w istocie modelem ESCO stosowanym dla instytucji publicznych. Partner publiczny ogłasza przetarg, poszukując partnera z sektora prywatnego, na renowację energetyczną oświetlenia, biomasy, chłodzenia lub innych potrzeb energetycznych. Partner prywatny oferuje rozwiązanie, i po wygranym przetargu zajmuje się całym projektem od początku do końca.

Oznacza to zapewnienie finansowania, prac budowlanych i wdrożenie, jak i utrzymanie go przez okres trwania umowy. Partner prywatny przejmuje na siebie całe ryzyko, co gwarantuje oszczędności partnerowi publicznemu.

Dowiedz się więcej o modelu PPP >>

Realizacje

Livar, Resalta

Livar, Črnomelj – Slovenia

Following the realization of Resalta’s energy efficiency project in Livar’s Ivančna Gorica facilities, an energy audit showed that the Črnomelj site had an even bigger potential for savings.

City of Kruševac, resalta

City of Kruševac – Serbia

Kruševac is a city in southern Serbia, as well as the seat of a wider administrative area with 128,000 inhabitants. Its public lighting infrastructure is outdated and the city has published a tender for a public private partnership to renovate the systems.

Mercator Sebia, Resalta

Mercator – Serbia

Mercator’s retail centers throughout Serbia are relatively inefficient, dependent on district heating and have obsolete lighting systems.

Chcesz zobaczyć więcej?

Pobierz nasze badania

Regulamin

Zapisując się na naszego newslettera zgadzasz się na otrzymywanie wiadomości e-mail od Resalty Luneos Sp. z o. o. Celem naszego newslettera jest informowanie o działalności Resalta Luneos, nowych projektach, postępach, nadchodzących wydarzeniach oraz przekazywanie najświeższych doniesień dotyczących wydajności energetycznej i odnawialnych źródeł energii gościom odwiedzającym naszą stronę internetową, partnerom, klientom oraz opinii publicznej. Nasz newsletter będzie wydawany najczęściej raz w miesiącu, z wyjątkiem nieplanowanych, lecz ważnych wiadomości. Zastrzegamy sobie pełne prawo do modyfikacji lub zaprzestania publikowania newslettera, w każdym momencie bez powiadomienia. Traktujemy Twoją prywatność poważnie i nigdy nie przekażemy lub nie sprzedamy Twoich danych osobom trzecim. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji newslettera.